Agile pusryčiai 2015

Agile pusryčiai 2015

Agile pusryčiai 2015 tema: „Valstybines IS planuojame kurti iterciniu-inkrementiniu (angl. Agile) metodu. Kaip ruošti pirkimo dokumentus?“

Renginys vyko 2015 m. gegužės 26 d. viešbutyje „Crown Plaza Vilnius“.


Pranešimai

Pranešimo temaAgile valstybiniuose projektuose – kaip įgyvendinti praktiškai?

Viešojo sektoriaus projektai vykdomi jau ilgą laiką. Nusistovėjusi projektų eiga visiems įprasta. Prieš metus valstybinių informacinių sistemų gyvavimo ciklo metodika buvo papildyta iteraciniu-inkrementiniu (Agile) vykdymo metodu, bet projektai vykdymas mažai tepasikeitė. Dažniausiai panaudojamas Ctrl+C ir Ctrl+V ir startuojamas naujas projektas. Tik nedaugelyje projektų mėginama pritaikyti Agile praktikas. Norime pasidalinti kai kuriais pavyzdžiais ir mintimis kaip valstybinius projektus galima padaryti labiau „Agile’iškus“.

Agile viešojo sektoriaus projektuose – kaip igyvendinti praktiškai. Arūnas Stonis


Pranešėjas: Arūnas Stonis. Jau 18 metų ieško paprasto programinės įrangos kūrimo būdo, kuris patenkintų klientų, akcininkų ir komandos lūkesčius. Išmėgino Waterfall, XP, CDM, RUP, PMI, JFDI, DIY, Scrum, Kanban ir t.t. Projektuose yra dalyvavęs įvairiausiose vaidmenyse (programuotojas, analitikas, projektų vadovas, skyriaus vadovas). Teko dirbti kompanijose, kurios laikėsi skirtingų strategijų, vertybių ir darbo principų. Pastaruoju metu pradėjo dirbti su valstybinio sektoriaus projektais, kur mato galimybių panaudoti gerasias Agile praktikas.

Arūno moto: mokykis iš vakaro, gyvenk šiandiena, svajok apie rytojų.

Pranešimo tema: Kaip nupirkti Agile projektą per viešuosius pirkimus?

Pranešimo turinys: Viešuosiuose pirkimuose draudžiama konkrečiai nurodyti norimą nupirkti technologiją ar projekto vykdymo metodiką, tačiau pasiūlymo vertinimo kriterijai, pirkimo sutarties sąlygas ir pirkimo objekto specifikacijos gali būti apibrėžtos naudojantis Agile metodikos principais. Tinkamas viešųjų pirkimų aspektų sudėliojimas pirkimo dokumentuose suteikia galimybes teikti pirmenybę pasiūlymams, kuriuose įsipareigojama projektą vykdyti remiantis Agile principais.

Kaip nupirkti Agile projektą per viešuosius pirkimus? Karolis Šerpytis


Pranešėjas: Karolis Šerpytis. Viešieji pirkimai yra sritis, kurioje kaip pirkimų profesionalas praleido jau 10 metų svarbiausiose viešojo sektoriaus organizacijose. Tai yra nuolatinių mokslinių tyrinėjimų sritis, kuri suteikė galimybes 2012 metais Vilniaus universitete apginti ekonomikos mokslų daktaro disertaciją, kurios tema „Viešųjų pirkimų centralizavimo finansinės naudos valstybei vertinimas“. Šiuo metu dėsto viešųjų pirkimų valdymo bei projektų valdymo dalykus Vilniaus universitete, bei yra įmonės, kuri kuria programinę įrangą viešųjų pirkimų procesų automatizuotam valdymui, įkūrėjas.

Pranešimo tema: Agile taikymas viešajame sektoriuje – VGTU patirtis

Ar viešasis sektorius skiriasi nuo privataus? Tikrai taip: viešajame sektoriuje reikia įdėti daug daugiau pastangų norint įgyvendinti pokyčius, bet rezultatas matomas daug greičiau – tiesiog stipriai išsiskiri iš kitų.

Vilniaus Gedimino technikos universitete kasdien informacinėmis sistemomis naudojasi virš 2000 darbuotojų ir 12 000 studentų. IT centrą sudaro 50 specialistų, kurie rūpinasi nuolatiniu sistemų atnaujinimu ir priežiūra.


Pranešėjas: Paulius Nomgaudas. Pauliui 28. Jis ne tik vadovauja dvylikai savo srities profesionalų programuotojų, bet ir tarpinstitucinei programuotojų komandai kuriančiai bendruomeninius IT sprendimus. Prieš du metus atėjęs vadovauti (pabandyti) informacinių sistemų kūrimui, iš esmės pakeitė visą programavimo kultūrą. Šiuo metu taiko Agile Scrum metodiką užimdamas Scrum meistro poziciją.

Pranešimo tema: Valstybines IS Planuojame kurti iteraciniu-inkrementiniu (angl. Agile) metodu. Kaip ruošti pirkimo dokumentus?

Agile pusryčiai 2015. Vaidas Adomauskas