Agile projektų valdymas

Agile projektų valdymas

Naudojant Agile projektų valdymo metodus, produkto ar paslaugos kūrimas organizuojamas kuo trumpesniais ciklais. Gavus jau pirmąją veikiančią produkto versiją po kelių savaičių nuo projekto pradžios, aiškiau suprantamas projekto dydis, galimos rizikos, gaunamas grįžtamasis ryšys. Tai užtikrina, kad projektas tilps į biudžetą, baigsis laiku ir taip pasieks iškeltą tikslą.

Agile – skėtinis terminas

Nors Agile projektų valdymo principai buvo taikomi jau ankstyvais 90-aisiais, vardą „Agile“ jie gavo po 2001-ųjų, kai buvo pasirašytas Agile Manifestas. Taigi „Agile“ yra tiesiog skėtinis terminas apibūdinantis projektų valdymo metodus, kurie atitinka Agile Manifesto teiginius ir principus.

Agile projektų valdymo metodikas išplėtojo informacinių technologijų profesionalai sudėtingiems IT projektams suvaldyti. Dabar šios metodikos sėkmingai taikomos ir kituose verslo segmentuose.

Agile projektų valdymo metodai

Konkretūs Agile projektų valdymo metodai aprašo roles ir taisykles, kuriais vadovaujantis reikia vykdyti projektus. Populiariausi ir geriausiai žinomi:

Daugiau galite sužinoti peržiūrėję seminaro įrašą „Projektų valdymas besikeičiančioje aplinkoje – Agile”  su Vaidu Adomausku. 

Agile (gerosios techninės) praktikos

Labai dažnai Agile metodai maišomi su „gerosiomis“ praktikomis. Dauguma šių praktikų gali būti sėkmingai naudojamos tiek Agile, tiek tradiciniuose IT projektuose. Šių praktikų naudojimas leidžia efektyviau vykdyti tam tikras projekto veiklas, tačiau nereikalauja, jog projektas būtų valdomas Agile būdu. Populiariausios ir geriausiai žinomos praktikos yra:

 

Susijusios temos

Taikantiems Agile principus visos įmonės mastu, verta pasidomėti susijusiomis temomis:

Žemiau galite paklausyti (anglų kalba), kaip Agile pristato Agile Turo Vilniuje 2011 dalyviai: