Septintieji „Agile pusryčiai“ valstybiniam sektoriui: kaip pokyčiai valdomi LR vyriausybėje?

Septintieji „Agile pusryčiai“ valstybiniam sektoriui: kaip pokyčiai valdomi LR vyriausybėje?

Naujienos

Septintieji „Agile pusryčiai“ valstybiniam sektoriui: kaip pokyčiai valdomi LR vyriausybėje?

Agile pusryčiai 2019 diskusija2019 m. gegužės 30 d. vyko 7-ieji „Agile pusryčiai“, skirti valstybinio sektoriaus atstovus supažindinti su iteraciniais-inkrementiniais projektų valdymo metodais (angl. Agile), jų pritaikymo galimybėmis įsigyjant, įgyvendinant, valdant IT projektus. Pagrindinė šių metų temapokyčių ir projektų valdymas LR Vyriausybėje.

„Pokyčių ir projektų valdymas yra neatsiejama organizacijų strategijos dalis. Šiuo metu, itin besikeičiančioje aplinkoje, nuolat susiduriame su skirtingais iššūkiais. Valdydami pokyčius ir projektus pagal Agile principus, gebėsime prisitaikyti prie aktyvios dinamikos ir priimti reikšmingus sprendimus”, – pabrėžia asociacijos Agile Lietuva prezidentas Leonard Vorobej.

Lukas Savickas, LR Ministro pirmininko patarėjas ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais, skaitė pranešimą apie pokyčių valdymą LR Vyriausybėje. Pranešėjas kalbėjo apie parengtą projektų valdymo standartą bei pasidalino išmoktomis pamokomis valdant projektus. 

Asociacijos Agile Lietuva atstovas valstybiniam sektoriui Aleksej Kovaliov papildė Luko Savicko pristatytą projektų valdymo standartą įžvalgomis apie Agile principų taikymą. Taip pat supažindino su dokumentais, kuriais remiantis galima vykdyti pirkimus pagal Agile.  

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Informacinių technologijų ir sistemų centro vadovas Paulius Nomgaudas ir DocLogix projektų vadovė Renata Kananavičiūtė pristatė pagal iteracinį-inkrementinį būdą įgyvendintą projektą Dokumentų ir procesų valdymo sistemos diegimas Agile principais. Prezentacijos metu pranešėjai nuolat pabrėždavo betarpišką komunikaciją tarp užsakovo ir kliento. 

Agile pusryčiai 2019 dalyviai

Lietuvos pašto IT sistemų planavimo skyriaus vadovas Ramūnas Krukonis dalijosi patirtimi apie „Mobilaus laiškininko“ sistemos projekto įgyvendinimą iteraciniu-inkrementiniu kūrimo būdu. Pranešėjas pabrėžė, kad ypač svarbu numatyti etapus ir, kas įgyvendint projektą juose yra svarbiausia. 

Taip pat renginio metu vyko panelinė diskusija. Jos metu buvo diskutuojama apie Agile principų taikymą įgyvendinant projektus viešajame sektoriuje. Be to, diskusijos metu kalbėta apie projektų valdymo

Šiais metais renginyje dalyvavo net 108 valstybinio sektoriaus atstovai iš daugiau nei 70 skirtingų įstaigų. Į „Agile pusryčius“ atvyko projektų vadovai, skyrių vedėjai,  IT specialistai, viešųjų pirkimų specialistai, universiteto dėstytojai ir kiti.

Norėdami gauti aktualiausias naujienas apie organizuojamus renginius ir projektų valdymą viešajame sektoriuje prenumeruokite naujienlaiškį.

Renginio nuotraukos
Pranešėjų pristatymai

Leave your thought here

Your email address will not be published. Required fields are marked *