Meetup#2. Evaldas Pamakštis: Neužsidarykite padaliniuose- bendradarbiaukite

Meetup#2. Evaldas Pamakštis: Neužsidarykite padaliniuose- bendradarbiaukite

Naujienos

Meetup#2. Evaldas Pamakštis: Neužsidarykite padaliniuose- bendradarbiaukite

2019 m. lapkričio 7 d., minint tarptautinę projektų valdymo dieną, SEB inovacijų centre, įvyko antrasis bendraminčių susitikimas (angl. meetup), skirtas viešojo sektoriaus atstovams. Renginio metu, pranešėjas Evaldas Pamakštis kalbėjo tema „Ar Agile yra geriausias sprendimas viešojo sektoriaus pokyčiams?“ ir pasidalino išmoktomis pamokomis, įgyvendinant įvairaus pobūdžio projektus.

„Anksčiau, kuomet kalbėdavome apie tradicinį (angl. waterfall) projektų valdymą, kalbėdavome apie valdymą. Kuomet kalbėdavome apie suinteresuotas šalis, kalbėdavome apie suinteresuotųjų šalių valdymą, ir t.t. Tačiau, dabar kalbant apie Agile projektų valdymą, mes turėtume pamiršti žodį „valdymas“, turime kalbėti apie žmonių įtraukimą. O kalbant apie žmonių įtraukimą, vertėtų nepamiršti pamatinių Agile vertybių. Didžioji dalis jų kalba apie žmones, apie intuityviai suvokiamus dalykus“ – kalbėjo E. Pamakštis.

E. Pamakščio nuomone, nevertėtų išskirti viešojo ir privataus sektorių. Kuomet ką nors darome, daugiau turime kalbėti apie nusiteikimą tam, ką mes darome. Ar mes matome prasmę tame, ką mes darome ir ar tai yra įdomu? Kalbant apie Agile, turėtų būti svarbus sutarimas, apie ką mes kalbame ir tik tuomet dirbame. Ir kuomet eina kalba apie sutarimą, ne projektų vadovui, o įgalinančiam lyderiui svarbu sutarti su savo komanda, kas turėtų būti daroma. Tas sutarimas turi būti ne tik komandoje, bet ir visuose organizacijos lygmenyse. Jei nebus organizacijoje sutarimo, kodėl kas nors yra daroma, bus eikvojami administraciniai resursai. Kai yra sutarimas organizacijoje, galima atsakyti ir į klausimus, ar tas darbas atneš naudą siaurąja prasme organizacijai, plačiąja prasme – visuomenei.

Kitas svarbus aspektas – nevertėtų užsidaryti savo padaliniuose – turime bendradarbiauti. Kol bus žiūrima tik per asmeninę savo prizmę ir asmeninius tikslus, bus nesusikalbėjimas. Pats įdomiausias aspektas E. Pamakščiui – ar yra sugebėjimas dirbti kaip komandai. Lietuvoje dažniausiai darbuotojai motyvuojami už asmeninių tikslų pasiekimą. Tuo tarpu Agile komandose, darbuotojai vertinami už tai, ką pasiekia visa komanda ir motyvacinė sistema keliama lygmeniu aukštyn. Tam, kad mes dirbtume kaip komanda, turime padėti vadovybei suprasti, jog tai, dėl ko yra sutarta, atsirastų ir tiksluose.
Daugiau apie asmeninę E. Pamakščio patirtį, įgyvendinant projektus, galite sužinoti plačiau, peržiūrėję vaizdo įrašą.

Agile Lietuva nuotrauka. Agile Lietuva nuotrauka. Agile Lietuva nuotrauka.

Daugiau renginio nuotraukų

Renginio vaizdo įrašas

Pranešėjo pristatymas:

 

 

Leave your thought here

Your email address will not be published. Required fields are marked *