Agile Lietuva ir viešasis sektorius: ką nuveikėme 2019-aisiais?

Aleksej KovaliovKovo mėnesį asociacijos Agile Lietuva ilgametis savanoris Aleksej Kovaliov dalyvavo ir dalinosi patirtimi Lietuvos Respublikos Vyriausybės organizuotame antrajame tarpinstitucinio forumo cikle. Renginio metu pranešėjas supažindino su iteracinio-inkrementinio (angl. agile) projektų valdymo būdu, pristatė viešajame sektoriuje įgyvendinamų projektų sąrašą ir viešųjų pirkimų procesą pagal iteracinį-inkrementinį (angl. agile) būdą.

Agile pusryčiai 2019 organizatoriaiGegužės mėnesio pabaigoje įvyko septintieji „Agile pusryčiai valstybiniam sektoriui“, kurie subūrė daugiau nei 100 šio sektoriaus atstovų iš 70 skirtingų įstaigų. Renginio tema – kaip pokyčiai ir projektai valdomi LR vyriausybėje? Patirtimi pasidalino LR Ministro pirmininko patarėjas ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais Lukas Savickas. Jis taip pat pristatė LR Vyriausybės projektų valdymo standartą. Asociacijos Agile Lietuva atstovas valstybiniam sektoriui Aleksej Kovaliov papildė pristatytą projektų valdymo standartą įžvalgomis apie agile principų taikymą. Įgyvendintų projektų patirtimi taip pat pasidalino Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ir Lietuvos pašto atstovai kartu su tiekėjais.

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Agile Lietuva ir LRVK

Liepos 5 d. pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija. Nors bendradarbiauti pradėjome anksčiau, oficialiai patvirtinome ketinimus prisidėti prie projektų valdymo standarto ir mokymų medžiagos tobulinimo ir papildymo Agile principais bei dalyvauti vieni kitų renginiuose.
Rudenį didžiausią dėmesį skyrėme ir pradėjome organizuoti viešojo sektoriaus bendraminčių susitikimus (angl. meetup), nes matėme poreikį dažniau susitikti su tais, kas nori taikyti arba taiko agile principus ar metodus savo darbe, tačiau turi klausimų ir ieško atsakymų. Pirmame susitikime VGTU atstovas Paulius Nomgaudas pasidalino savo patirtimi, kaip pradėjo taikyti Agile principus darbe. Antrame susitikime Evaldas Pamakštis bandė atsakyti į klausimą „Ar Agile yra geriausias sprendimas viešojo sektoriaus pokyčiams?“ ir pasidalino išmoktomis pamokomis, įgyvendinant įvairaus pobūdžio projektus. Trečio susitikimo metu Agile Lietuva asociacijos prezidentas Leonard Vorobej moderavo praktines dirbtuves Lean Coffee formatu, kuris leido susirinkusiems dalyviams padiskutuoti jiems aktualiausiomis temomis.
 

Taip pat šiais metais pradėjome skelbti mūsų veiklos naujienas bei jomis dalintis naujienlaiškiuose

Džiaugiamės, kad savanoriai, dirbantys su viešojo sektoriaus veiklomis, mato tame prasmę ir skiria savo laiką neatlygintinai. Asociacija suteikia galimybę realizuoti ir išbandyti save skirtingose veiklose, mokytis, klysti ir augti. Visa informacija apie savanoriavimą: http://valstybe.agile.lt/savanoryste/.