Aštuntieji Agile pusryčiai valstybiniam sektoriui

Aštuntieji Agile pusryčiai valstybiniam sektoriui

Agile pusryčiai2020
Naujienos

Aštuntieji Agile pusryčiai valstybiniam sektoriui

Kaip sėkmingai skaitmenizuoti procesus ir valdyti su tuos susijusius pokyčius? 

2020 m. birželio 2 d. vyko 8-ieji nuotoliniai Agile pusryčiai, skirti valstybinio sektoriaus atstovams. Kasmet konferencijos metu siekiama valstybinio sektoriaus atstovams plačiau pristatyti iteracinį-inkrementinį projektų valdymo metodą (angl. Agile), jo pritaikymo galimybes įsigyjant, įgyvendinant ir valdant IT projektus. Šių metų konferencijos tema – kaip sėkmingai skaitmenizuoti procesus ir valdyti su tuo susijusius pokyčius.  

Elijus Čivilis, Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje einantis viceministro pareigas, pristatė Lietuvos skaitmeninimo programos planą ir jo įgyvendinimą. Taip pat kalbėjo apie parengtą projektų valdymo standartą ir tai, kad organizacijos transformacija turi prasidėti nuo veiklos procesų. 

UAB „Change Partners“ partneris, sertifikuotas „Prosci“ pokyčių valdymo konsultantas Lukas Mackevičius, pristatė individualaus pokyčio modelio ADKAR pritaikomumą diegiant Agile. Lukas pataria įsiminti, kad pradėjus diegti pokytį žingsnio atgal nėra – tai nenutraukiamas procesas.  

Kasmetinės konferencijos metu siekiama pasidalinti praktiniais Agile pritaikymo pavyzdžiais. Apie projektų įgyvendinimo subtilybes, taikant iteracinį-inkrementinį būdą, šiemet kalbėjo Egle Radvilė, Vilniaus miesto CTO, Lietuvos IT vadovų klubo CIO.LT vadovė ir Gintarė Milkevičiūtė, ESO klientų procesų valdymo skyriaus vadovė.  

Eglė Radvilė pristatė viešųjų pirkimų tarnybos vykdomą projektą „Saulė“. Pasak pranešėjos, įgyvendinant projektus svarbiausia juose yra žmonės ir komandinis darbas. Gintarė pasidalino patirtimi, kurią įgijo įgyvendinant ESO savitarnos svetaines sukūrimo projektą. Ji pabrėžė, kad projektą įgyvendinti yra lengviau, kai jis išskaidytas į mažesnes dalis (užduotis).  

Taip pat konferencijos metu vyko panelinė diskusija. Joje dalyvavo Aleksej Kovaliov (Agile Lietuva atstovas), Marius Žemaitis (Viešųjų pirkimų tarnybos, elektroninių pirkimų skyriaus vedėjas), Gintarė Milkevičiūtė (ESO klientų procesų valdymo skyriaus vadovė), Elijus Čivilis (Ekonomikos ir inovacijų ministerijos viceministras). Diskusiją moderavo Leonard Vorobej (Agile Lietuva prezidentas). Moderatorius pasidalino mintimis apie šiomis dienomis aktualų „Cargo kultą“: kas tai yra, nuo ko priklauso, kur veda ir, kaip tai susiję su skaitmenizacija. Pasak panelinės diskusijos dalyvių, visko skaitmenizuoti nepavyks ir netgi nereikia.   

Nuotolinės konferencijos pertraukų metu dalyviai buvo įtraukiami į skirtingas veiklas: kavos gaminimo ritualą namų sąlygomis, interaktyvų protmūšį (kahoot platformoje) apie Agile ir asociaciją Agile Lietuva. Taip pat dalyviai buvo pakviesti dalyvauti dviejuose nuotraukų konkursuose: „Dalyvauju Agile pusryčiuose“ ir „Kavos magija“. Konkursų nugalėtojams įteiktos atminimo dovanos.  

Šiemet konferencijoje dalyvavo daugiau nei 200 dalyvių iš daugiau nei 100 skirtingų viešojo ir privataus sektorių organizacijų. Prie nuotolinės konferencijos prisijungė projektų vadovai, skyrių vedėjai, padalinių vadovai, IT specialistai, viešųjų pirkimų specialistai, aukštųjų mokyklų dėstytojai, analitikai ir kitų specialybių atstovai. 

Pranešėjų pristatymai (vaizdo įrašai) 

Pranešėjų prezentacijos (skaidrės) 

Konferencijos nuotraukos: konkursas „Kavos magija“ ir „Dalyvauju Agile pusryčiuose 

Leave your thought here

Your email address will not be published. Required fields are marked *